Pořad bohoslužeb

POŘAD BOHOSLUŽEB FRYŠTÁK
od 21.4. do 28.4.2024 - 17. týden

neděle 21.4. 4. NEDĚLE VELIKONOČNÍ (neděle Dobrého pastýře)
farní kostel sv. Mikuláše 08:00 Za + Ludmilu a Inocence Jasenské a živou i + rodinu
10:00 Za + rodiče Oldřicha a Marii Adamíkovy a živou rodinu
pondělí 22.4. pondělí 4. velikonočního týdne
kaple Panny Marie Pomocnice křesťanů 07:30 v kapli DISu
úterý 23.4. svátek sv. Vojtěcha, biskupa a mučedníka
farní kostel sv. Mikuláše 18:15 Za + P. Vojtěcha Frélicha a sourozence
středa 24.4. sv. Jiří, mučedníka
farní kostel sv. Mikuláše 17:00 Na poděkování za dar života, přijatá dobrodiní a za živou a + rodinu
čtvrtek 25.4. svátek sv. Marka, evangelisty
farní kostel sv. Mikuláše 18:15 Za rodiče, kteří nedovolili svým dětem, aby se narodily
pátek 26.4. pátek 4. velikonočního týdne
farní kostel sv. Mikuláše 18:15 Na poděkování za přijatá dobrodiní
sobota 27.4. sobota 4. velikonočního týdne
farní kostel sv. Mikuláše 18:15 Za rodinu Hřebačkovu
neděle 28.4. 5. NEDĚLE VELIKONOČNÍ
farní kostel sv. Mikuláše 08:00 Za živou a + rodinu Zbrankovu, Musilovu, Horákovu a Hanákovu
10:00 Za + manžela Stanislava Skaličku a dvoje rodiče

- Dnes konáme velkou sbírku na nové ozvučení našeho kostela. Děkujeme za vaši štědrost!

- Zítra, to je v pondělí 22. dubna konáme pouť dětí prvokomunikantů do Starého Města u Uherského Hradiště do rozšířeného památníku Velké Moravy, kde se dotkneme hlubokých kořenů křesťanské víry, přinesené k nám ve staroslověnské řeči v Písmu i liturgii svatými bratřími Cyrilem a Metodějem. Po prohlídce přejdeme do protějšího kostela svatého Ducha, kde za víru budeme děkovat i prosit za její upevnění. Potom přejedeme na Velehrad, kde si prohlédneme baziliku. Pak si uděláme občerstvení ze svých zásob. Následovat bude prohlídka podzemí baziliky velmi zajímavá i poučná. Projdeme se kolem rybníků na Modrou k replice kostela z doby cyrilometodějské, kde vykonáme krátkou pobožnost a vrátíme se na Velehrad, kde si dáme zmrzlinu a odjedeme domů. K pouti se můžete přidat i další zájemci. Odjezd z náměstí autobusem je v 7:40. Jídlo, pití, patřičné oblečení si vezměte s sebou. Návrat do Fryštáku v 17:00.

- V úterý je po bohoslužbě setkání žen k rozjímání Písma na další neděli a ke katechezi papeže Františka o modlitbě Otče náš.

- Ve čtvrtek bude poslední přednáška kurzu Alfa na téma: Jak mohu prožít zbytek života co nejlépe? Závěrečné setkání Alfy bude v neděli 28. dubna od 17:00 v sále Disu.

- Na stolečku v předsíni kostela jsou dva důležité letáčky pro děti. Velikonoční kvíz a Cestou dvou bratří. Zapojte se do soutěže o ceny. Na stolečku u pokladnice je několik nových titulů knih, např. S mobilem do Božího království, Nic než důvěra – apoštolská exhortace papeže Františka o sv. Terezii z Lisieux i Evangelium podle Bohumila Hrabala a jiné.

- (jen po 10:00) Všem děkuji za přípravu slavnosti prvního svatého přijímání.

- Přeji hezké doprožití v rodinném kruhu doma a dobrý start s Ježíšem do dalšího školního týdne.

Děti, přijďte si pro obrázky, všichni přijměte požehnání.

POŘAD BOHOSLUŽEB I V APLIKACI
FARNOST DO KAPSY