The Chosen je jedinečné historické drama postavené na životě Ježíše Krista, viděného očima těch, kteří ho znali. Představení rozdělené do sedmi sérií, odehrávající se na pozadí římského útlaku v Izraeli prvního století, sdílí autentický a intimní pohled na Ježíšův revoluční život a učení.

Mnohé díly jsou na začátku uvedeny starozákonními událostmi, které s dějem daného dílu souvisí a pomáhají k lepšímu porozumění jeho děje.

V současnosti jsou volně dostupné první tři série po osmi dílech, čtvrtá série již byla dokončena a ve vybraných zemích probíhají premiéry v kinech. Pro první dvě série jsou dostupné i české titulky.

Tvůrci seriálu mají za cíl touto formou sdílet evangelium Ježíše Krista s miliardou lidí po celém světě.

Zvláštností projektu je jeho financování. The Chosen je doposud nejúspěšnější crowdfunded projekt. Financování projektu formou crowdfunding znamená, že náklady na projekt jsou pokryté z darů poskytovaných fanoušky a drobnými přispěvateli. Tento model financování umožňuje tvůrcům seriálu udržet plnou kontrolu nad obsahem seriálu, aby se z něj nestal typický "hollywoodský trhák" s jediným smyslem vydělat producentům co nejvíce peněz.

Další informace o seriálu v češtině je možné najít na této stránce: https://www.vira.cz/texty/knihovna/the-chosen.

Domovské stránky seriálu jsou na adrese https://thechosen.tv/en-us, ze které lze spustit jednotlivé již dostupné díly seriálu. Případně lze použít i aplikaci The Chosen, dostupnou na Google Play nebo na App Store.